Yıldırım: Çalışanlara yönelik yeni önlemler hayata geçmeye başlayacak

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul’da imzalanan tahıl koridoru muahedesine ait, “Hemen bu muahede imzalanır imzalanmaz memleketler arası piyasada tahıl fiyatları savaş öncesi sayılara geri geldi, bu bile başlı başına insanlığa yapılacak en büyük hizmettir” dedi.

AA’nın haberine nazaran, Yıldırım, valilik ziyaretinin akabinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonu’nda düzenlenen partisinin 89. Vilayet Müşavere Meclisi Toplantısı’na katıldı.

‘SAÇ RENGİMİZ FARKLI OLABİLİR FAKAT GÖZLERİMİZDEN DÜŞEN DAMLALARIN RENGİ DAİMA AYNI’

Yıldırım, “Önce pandemi yaşandı. Tam pandemi bitti derken kuzeyimizde savaş patladı ve bu savaşın en büyük bedelini de Türkiye ödedi. Zira en yakın biziz. Bugün bütün dünya Ukrayna-Rusya Savaşı’nda tek sağlam ülke olarak Türkiye’yi görüyor. Tek muteber önder olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyor. Orada dini, mezhebi, rengi ne olursa olsun ölen çocuklar, siviller hepimizin yüreğini yakıyor. Biz diyoruz ki batıya, ikiyüzlülük yapmayın. Orta Doğu’da, Afrika’da, Kafkaslar’da karışıklık varken, ‘Görmedim duymadım’ derken burada bütün gücünüzü göstermeniz büsbütün ikiyüzlülüktür. İnsan her yerde insandır. Farklı düşünebiliriz, inancımız farklı olabilir, etnik kimliğimiz farklı olabilir, göz rengimiz farklı olabilir, saç rengimiz farklı olabilir lakin unutmayalım gözlerimizden düşen damlaların rengi daima birebirdir. Onun için dünyadaki acıları sona erdirmek bütün insanlığın vazifesidir.”

‘KİLOMETRELERCE TIR KUYRUĞU VAR’

Türkiye’nin iktisadını güçlendirdiğini öne süren Yıldırım, şunları söyledi:

“Enflasyonu bilmeyen ülkeler bugün enflasyonla nasıl çaba edeceklerini kara kara düşünüyorlar. Hükümetimizin birinci vazifesi enflasyona karşı vatandaşlarımızı korumaktır. Gümrük kapılarında kilometrelerce tır kuyrukları var. Türkiye her şeye karşın üretiyor, istihdam sağlıyor ve ihracatıyla iktisadını güçlendiriyor. Alışılmış ki sabit gelirlilerimizin enflasyona karşı korunması da temeldir. Ona yönelik çalışmalar da yapılıyor. Minimum fiyatlı, memur emeklileri ve çalışanlara yönelik yeni önlemler hayata geçmeye başlayacak.”

TÜRKÜ SESLENDİRDİ

Daha sonra AK Partili gençlerle Atakum Sanat Merkezi bahçesinde bir ortaya gelen Yıldırım, “Çarşamba’yı Sel Aldı” türküsünü söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.