Ünlü isimlerden Gülşen reaksiyonu

Sahnede giydiği kıyafetler kadar söyledikleriyle de dikkatleri üzerine çeken ünlü müzikçi Gülşen, hakkında bir konseri sırasında İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği kelamlarından ötürü “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” kabahatinden çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde tutuklandı.

Gülşen, Bakırköy Bayan Kapalı Cezaevine gönderilen Gülşen’in tutuklanmasına ünlü isimler toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi.

Edis: Hüznüm tarifsiz

Ünlü müzikçi Edis Görgülü, Gülşen’in cezaevine gönderilmesinin akabinde hislerini toplumsal medya hesabından lisana getirdi. Edis paylaşımında “Üzüntüm tarifsiz. Herkesi ve her şeyi anlayabilmekle birlikte bir sanatkarın, yakın arkadaşım olan meslektaşımın telaffuzlarından dolayı cezaevine gönderilmesi beni yıkmıştır. Arkadaşımın samimi beyanlarına inanıyorum. Türk adaletinden kararını yine gözden geçirmesini bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Şaşıranın aklından kuşku ederim”

YouTube’da yaptığı yayınlarla gündemde olan Oğuzhan Uğur şu tabirleri kullandı: “Ne şaşırıyorsunuz? Herkesin emin olduğu, olmasına karşın sustuğu bir husus daha tescillenmiş oldu. O kadar. Kanunları kitaplara, özgürlüğü posterlere, fikirleri tweetlere mahkum ettik. Her şey gözümüzün önünde oldu. O denli izledik. Ne şaşırıyorsunuz? Şaşıranın aklından kuşku ederim”

Hatice: Daima susun

Ünlü müzikçi Hatice  de isyanını toplumsal medyadan gösterenlerden:
“O kadar katili,tecavüzcüsü dışarıda elini kolunu sallayarak gezerken, Gülşen için verilen bu tutuklama kararı bu kadar kolay olmamalıydı! Bir bayan olarak yeniden bir bayana çok üzüldüm bugün! Ve ülkecede rahat nefes alın artık emelinize ulaştınız…Ve daima susun olur mu!”


Armağan Çağlayan ise “Tutuklamak nedir yahu? İnanılır üzere değil! Esasen imajlar var. Söylediğini kabul ediyor. Sulh ceza hakimi kanıt karartacağına hükmettiyse demek! Karartılacak kanıt mi var ki?” dedi.

Mabel Matiz: “Gülşen derhal hür bırakılmalı. #FreeGülşen

Mor ve Ötesi kümesinin solisti, ünlü müzisyen Harun Tekin ” sözlerini kullandı.

Hadise de meslektaşı Gülşen’e dayanak olanlar ortasında:

“Size soruyorum”

“Çok üzgünüm. Hepimiz insanız yanlışlar yapabiliriz Zira insanız. Size soruyorum, kadınalra şiddet uygulayan adamları bugün Gülşen üzere tutuklasalardı kaç tane bayan hayatta olurdu?”

Şarkıcı Berkay da sayfasından şunları yazdı:

“Şimdi adalet denilen bu kantar herkesi tartmaz mı? Silah kaçakçısı, çocuk tacizcisi, adam vuranı ya da yaralayanı, bayan döveni, hırsızı tusuksuz yargılanacak hür bırakılacak. Gülşen anında tutuklanacak. gülşen bir stardır!! Bu olay onu daha çok büyütecekti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.