Stefan Kuntz: ‘Çalışacağımız hususları biliyoruz’

Alman teknik yönetici Stefan Kuntz, Faroe Adaları maçı sonrası konuştu.

Kuntz maçın akabinde TRT’ye yaptığı açıklamada, “Yorucu bir dönemden sonra buraya geldi oyuncular, kimi şeylere dikkat ediyoruz. Hamlede otomatik pas atma, pas baskısı ve birbirlerine alışmalar vakit alacak ki 30. dakikadan sonra bu oldu. Skordan natürel ki çok mutluyum lakin genel olarak nelerin üzerine çalışacağımızı biliyoruz” kelamlarını kullandı.

“EN FARKLI SKORLARDAN BİRİNİ ALDIK”

Flaş röportajda açıklamalarına devam eden Stefan Kuntz, “Farklı rakiplere karşı farklı tarzlar uygulamak lazım. Zayıf yahut defansif kadrolara karşı farklı taktikler üzere. Zayıf rakiplere karşı stoperlerden oyun kurmak gerekir, bunu tam manasıyla bugün yapamadık o açıdan mutlu değilim. UEFA Uluslar Ligi’nde 26 maç oynandı sanıyorum, bir tek Gürcistan 4 farklı galibiyet aldı ve bir de artık biz aldık. Ekiplerin aşikâr sebeplerle muhakkak zorluklar yaşadığı buradan da muhakkak oluyor” diye konuştu.

“HER DEĞİŞİKLİĞİN NEDENİ BERBAT PERFORMANS DEĞİL”

Devre ortasındaki değişiklikler sorulan Kuntz, “4 maçlık bir dönemimiz var, değişiklikler yalnızca performansla olmuyor. Zira oyuncuların yorgunluklarını dengelememiz gerekiyor, bugün yaptığımız değişikliklerin kimileri da böyleydi. Ferdi de bugün birinci maçında düzgün bir performans gösterdi, tebrik ediyorum” değerlendirmesini yaptı.

“SERDAR DURSUN GÜZEL TERCİH”

Basın toplantısında da açıklama yapan Alman teknik yönetici, santrfor tercihi ile ilgili gelen soruya, “Serdar Dursun’u yedekten oyuna sokmak çok da berbat bir tercih olmamış üzere görünüyor. Atakta otomatikleşme biraz vakit alıyor. Bugün üçüncü bölgede çok yeterli değildik. Bunun sebeplerinden birisi Halil, Enes üzere oyuncuların çok fazla bir ortada oynamaması olabilir. Takım kararlarımızı verirken yorgunluk düzeylerini, fizikî datalarını göz önüne alacağız” dedi.

“SADECE 3 ÜLKE 4 GOL ATTI”

Müsabaka için kıymetlendirme yapan Stefan Kuntz, “Maça çok yeterli başlayamadık. Üçüncü bölgede âlâ paslaşamadık. Kaptanımızın koşu manasında âlâ bir performans sergilediğini söyleyebilirim. İkinci yarıdaki hareketliliğimiz bize alan yarattı. Uluslar Ligi’nde son 3 günde 26 maç oynandı ve yalnızca Gürcistan, Hollanda ve biz 4 gol atmayı başardık. Dönemin bu devrinde hamlede otomatikleşme kolay olmuyor” açıklamasını yaptı.

“FERDİ’NİN PERFORMANSINDAN MEMNUNUM”

59 yaşındaki teknik adam, son olarak Ferdi Kadıoğlu için gelen soruya, “Ferdi’nin performansından mutluyum. Maçın başında biraz gergindi lakin dakikalar geçtikçe bize Fenerbahçe’deki performansına benzeri bir performans gösterdi” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.