Sokak ortasında hengame: Öldüresiye darbedildi

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde ortalarında evvelce hasımlık bulunan şahıslar, sokak ortasında hengame etti. Çıkan arbedede taraflar birbirlerine kesici aletler ve sopalarla saldırırken yaşanan olayda bir kişi ağır yaralandı.

Edinilen bilgiye nazaran, arkadaşı A.A’nın kullandığı motosiklet ile gezintiye çıkan U.P’yi yolda gören M.A, aracını motosikletin üzerine sürdü. Burada bir kaza yaşanmadan kurtulan A.A ve U.P, biraz ilerledikten sonra M.A’nın artlarından gelip gelmediğini denetim etmek için bir marketin önünde durarak beklemeye başladı.

Yolun karşısına geçerek beklemeye başlayan U.P, karşıdan üzerine gerçek gelen araçtan kaldırıma çıkarak kurtuldu. Birkaç metre ilerledikten sonra duran araçtan inmeye çalışan şahısları durdurmak için motosikletini şoför kapısına gerçek iten A.A’ya yanında getirdiği sopayla saldırmaya başlayan araç şoförünü gören U.P, arkadaşı A.A’nın yanına gelerek araçtaki şahıslara vurmaya başladı. Araçtan inen M.A, yanında getirdiği kesici alet ile A.A ve U.P’ye saldırarak U.P’yi sırtından yaraladı.

Aldığı darbeler ile yere yığılan U.P kanlar içerisinde kalırken arttan gelen araçtan inen şahıslarda A.A ve yerde kanlar içinde kalan U.P’ye saldırmaya başladı. A.A yaşadığı kaygı ile aldığı yaraların tesiri ile olay yerinden koşarak uzaklaşırken M.A, ve arkadaşları Y.K, Y.E.İ, M.D, C.D yerde yatan U.P’yi evvel bıçakladılar, akabinde ise tekme, yumruk ve sopalar ile ağır formda darbettiler. Bir müddet U.P’yi darbeden şahıslar, geriden gelen bir araçtaki yurttaşların müdahalesi ile olay yerinden süratle uzaklaştılar.

Yoldan geçerken yaşanan olaya müdahale eden yurttaş ise güvenlik güçlerine ve sıhhat takımlarına haber verdi. Hastaneye kaldırılan U.P’nin tedavisi sürerken hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi. Olayla ilgili çok taraflı soruşturma başlatan güvenlik güçleri olayın failleri M.A, Y.K, Y.E.İ, M.D, C.D’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.