Partisinin kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiği Tanju Özcan’dan karara reaksiyon: Ben CHP’nin üvey değil öz evladıyım

Cumhuriyet Halk Partisi, mültecilere karşı sergilediği ırkçı tavırlar ve bayanlara yönelik reaksiyon çeken hareket ve telaffuzlarıyla sıkça gündeme gelen Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’ı kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti.

Özcan’ın, belediye meclisinde bir bayan meclis üyesiyle yaşadığı diyalog gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiği öğrenildi.

Tanju Özcan son olarak CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘adaylık’ çıkışı yaparak “Sesiniz çıkmadı, siyaset sav işidir. Ben hazırım” açıklamasında bulunmuştu.

TANJU ÖZCAN’DAN BİRİNCİ AÇIKLAMA GELDİ

Disipline sevk edilmesinin akabinde toplumsal medya hesabından açıklama yapan Tanju Özcan, karara reaksiyon göstererek “Ben CHP’nin üvey değil, öz evladıyım” dedi.

Özcan şu tabirleri kullandı:

Ben siyaseti hiç kıvırmadan yaptım. Atatürkçü,bütün etnik kimlikleri kucaklayan bir Türk Milliyetçisi ve ülkesini çok seven bir anti-emperyalist olduğumu her fırsatta tekrarladım. Çizgim hiç değişmedi bundan sonra da değişmez. Cumhuriyet Halk Partisi’nin üvey değil, öz evladıyım.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.