Özkoç: Soylu dehşetten Kılıçdaroğlu hakkında kabahat duyurusunda bulunacakmış

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanlığı’nın CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçmen listeleriyle ilgili açıklamasına verdiği cevaba reaksiyon gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yargılanacağını söyledi.

Özkoç, “Soylu, ülkeye kaç yabancı aldığı ortaya çıkacak diye kaygıdan Genel Liderimize kabahat duyurusunda bulunacakmış. T.C. vatandaşlığını iki kuruşa satan Soylu, mafya ve kabahat örgütleriyle işbirliklerin, 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklamadığın için yargılanacaksın! Kaçamayacaksın!” tabirlerini kullandı.

Ne olmuştu?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi’ye yaptığı açıklamada, seçmenler ilgili tüm bilgilerin kendilerinde olduğunu söylemişti.

Kılıçdaroğlu, “Elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Şurası’nın elinde de yok, her bir seçmeni, birinci sefer sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz, meskenlerini, adreslerini de biliyoruz, doğum yerlerine de bakıyoruz. Kaç yabancının oy kullanacağını biliyoruz, 400-500 bin kişi üzere yüksek bir sayı yok, o denli bir sayı geldiğinde onu çabucak kamuoyuyla paylaşırız” demişti.

İçişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’na bilgilerin kaynağını açıklama daveti yapıldı ve hata duyurusunda bulunulacağı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.