Netflix’te yeni periyot: ‘Canlı yayın’ özelliği geliyor

Tanınan dizi ve sinema izleme platformu Netlfix, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Dünya genelinde milyonlarca abonesi bulunan Netflix, son yayınladığı mali raporunda on yıldan uzun bir müddettir birinci defa abone kaybettiğini bildirmişti.

Dijital platform, kaybettiği kullanıcıları geri kazanmak için harekete geçti.

Canlı yayın özelliği geliyor

Sinema, dizi, anime ve belgesel üzere binlerce farklı içeriğe konut sahipliği yapan platform, canlı yayın özelliği üzerinde çalışmalara başladı.

Deadline tarafından yayınlanan bir rapora nazaran; Netflix şu anda özel stand-up şovları gibi içerikler için tıpkı televizyon kanallarındakine emsal bir canlı yayın seçeneği üzerinde çalışıyor.

Özelliğin platforma entegre edilmesinin akabinde kullanıcıların; güldürü şovları, sohbet programları ve ‘reality show’ üzere içerikleri Netflix üzerinden canlı olarak izleyebileceği belirtiliyor.

Platform, canlı yayın özelliğinin yanı sıra canlı oylama özelliği üzerinde de çalışıyor. Canlı oylama özelliğinin, Dance 100 üzere yetenek yarışları için kullanılması planlanıyor.

En büyük rakibi masada

Netflix’in geliştirme sürecinin birinci etaplarında olduğunu onayladığı canlı yayın özelliği hakkında şimdi pek fazla bir bilgi bulunmuyor.

Fakat Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olan Disney Plus’ın canlı yayın işine girdiği düşünüldüğünde Netflix’in de canlı yayınlar sunması epeyce olası görünüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.