Murat Ülker’in kitabı çıktı: Bana da sürpriz oldu

İş insanı Murat Ülker’in ferdî bloğunda ve Linkedin profilinde yayınladığı yazılar, Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından kitaplaştırıldı. Ülker’in, “Hayatın İpuçları” ismiyle yayınlanan kitaplarının üçüncüsünde “kişisel gelişim”, “sanat”, “din”, “gezi notları” ve “bilim” üzere başlıklardaki görüşleri yer alıyor. Murat Ülker, dün tanıtımı yapılan kitabın yayınlanmasını, “Bana da sürpriz oldu. Derdim çok satan bir müellif olarak anılmak değil. Kendimi geliştirmek için yazıyorum” diye kıymetlendirdi.

‘ÇOK KİTAP VAR LAKİN KÜTÜPHANEM YOK’

Tanıtım toplantısında kitabı yazma öyküsünü de anlatan Ülker, babası Sabri Ülker’in tavsiyesiyle okuduğu birinci şahsî gelişim kitabının Dale Carnegie’nin “Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı” olduğunu söyledi. Çok sayıda ikram kitap aldığını da belirten Ülker, “Bana çok kitap geliyor. Bunları okuduktan sonra iş yerinde masaya bırakırım isteyen alır. Konutumda bir kütüphanem yok zira okuduğum kitapları diğerleri da okusun diye vermeyi tercih ediyorum” diye konuştu.

Yeni Şafak’ta yer alan habere nazaran Ülker, İslamiyet, Müslümanlık, Kur’an-ı Kerim ve hadisler konusunda da okuma yaptığını bu alanda kaleme aldığı “İslamiyet’i Seçen Caz Müzisyenleri” yazısının büyük ilgi gördüğünü lisana getirdi. Ülker oluşturduğu fotoğraf koleksiyonuna ilham veren ismin de Hoca Ali Rıza’nın tabloları olduğunun altını çizdi.

‘BENİM İÇİN SALİH AMELDİ’

Murat Ülker, kitaptaki yazıların nasıl yazılmaya başlandığını ise şöyle anlattı: “2020 Mayıs ayı, Covid olaylarının Türkiye’de görüldüğü birinci günler, şirketimizi yeni periyoda hazırlayacak projeler hayata geçiriyorduk. O günlerde ‘tele-work’ konusunu okuyordum. Arkadaşlarımla paylaşayım diye tuttuğum notlardan yazı yazmaya karar verdim. ‘Tele Çalışma: Her işte bir hayır vardır’ başlığıyla yazıyı Linkedin’de yayınladım. Sonra takipçilerimle bir irtibat başladı. Hem benim onlardan hem de onların benden öğrenmesi hoşuma gitti. Bu benim için bir çeşit salih ameldi. Okuyup kendimi geliştirmekten, görüşlerimi takipçilerime açıp, onlara yararlı olmaktan büyük keyif almaya başladım.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.