Müjdat Gezen Cüneyt Arkın’ı anlattı: ‘İki gün önce ona hekimimi göndermiştim’

Yeşilçamın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, dün gece kalbinin durması sebebiyle İstanbul Beşiktaş’ta özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada tüm müdahalelere karşın ömrünü yitiren Arkın’ın mevti sevenlerinde şok tesiri yarattı. Hastaneden yapılan açıklamada, usta oyuncunun kalbinin durması sebebiyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Usta oyuncu ile yıllarca birebir sahnede rol almış olan Müjdat Gezen, Cumhuriyet’e konuşarak, Arkın ile olan anılarını anlattı. Gezen şunları söyledi:

  • Çok berbatım. İki gün önce Betül ile konuştum, kırıklığı vardı. Aile tabibimiz Gündüz Bey’i gönderdim ve Gündüz ‘KOAH’ın onu çok zorladığını’ söyledi. Cüneyt KOAH’tı, nefes alabilmesi için bir makine gerekiyordu, neyseki bir yakınımızda vardı ve o getirdi. Lakin evvelki gece nefes alamamış, berbatım deyip düşmüş. Kalbi durduktan sonra masaj yapmışlar hastanede lakin yarar etmemiş.

 

  • Yeşilçamın birinci yıllarından beri -1960’lı yıllarda- tanışırız Cüneyt ağabeyle. Ağabeyimden öteydi. O kadar berbatım ki anlatamam. Çok üzgünüm, çok…

“SAHNEDEYKEN ALDIĞI ALKIŞI KİMSEYE DUYMAMIŞTIM”

Cüneyt Arkın ile unutamadığı anılarına da değinen Müjdat Gezen, ortalarındaki güldüren anıyı şu sözlerle anlattı:

  • Geçtiğimiz yıllarda son 6-7 yıldır yazdığım 3 oyunda birlikte oynadık. Sahneye çıktığı vakit aldığı alkışı ben hiç kimsede duymamıştım. Bir gün perde ortasında yaklaştım; ‘Kusura bakma fakat bundan sonra birlikte olamayacağız’ dedim. ‘Niye?’ diye sordu, ben de ‘Benden çok alkış alıyorsun’ dedim. Ağabey ve kardeşten öteydik. Benim hekimimin söylediğine nazaran, KOAH onu çok zorluyordu. Cüneyt Arkın sırf güzel bir dost, ağabey, aktör ve hekim değildi. Onun dışında yıllarca alkole karşı Avrupa ve Türkiye’yi dolaşarak içki aykırısı konferanslar yaptı. Kaybettik, içim çok buruk. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.