MSN’cilerin Gözü Yaşlı: Instagram’daki Notlar Kısmına Müzik Ekleme Özelliği Geldi!

ünlü sosyal medya platformu Instagram, yeni bir özellik ile daha karşımızda. Uzun bir süredir yapay zeka ve sanal gerçeklik gibi yenilikçi teknolojilerle platformunu yenileyen şirket, bu sefer bizi eskiye götürdü. Meta çatısı altındaki sosyal medya, efsanevi platform MSN’nin sevilen ‘Ne dinliyorum?’ özelliğini kendi bünyesine ekledi. İşte detaylar…

2010 yılında hayatımıza giren sosyal medya platformu Instagram, eski popülerliğini kazanmak için yürüttüğü çalışmalara devam ediyor.

Genellikle yapay zeka ve sanal gerçeklik yenilikleri ile karşımıza çıkan şirket, son olarak platformuna getirdiği özellik ile hepimizi eskilere götürdü.

Şirket, günümüz sosyal medyaların atası olarak bilinen MSN’deki “Ne dinliyorum?” özelliğini kendi platformuna ekleyerek 2000’li yıllarda bilgisayar ile tanışan kullanıcılarını duygulandırdı.

Instagram, her ne kadar yeni özelliğini MSN’den esinlenmiş olsa bile “Ne dinliyorum?” aracını kendine has değişikliklerle donatmayı da unutmadı.

İlk olarak yeni özellik, Instagram’a henüz birkaç ay önce gelen notlar özelliği ile beraber çalışacak. İsteyen kullanıcılar notlar kısmındaki bölüme metin eklemek yerine istediği bir müzik parçasını ekleyebilecek.

Instagram bununla beraber, “Notlar” kısmındaki metin kutusundaki 50 karakterlik sınıra benzer şekilde koyulmak istenen müzik kliplerine de 30 saniyelik bir dinleme kesiti getirdi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin takipçilerinize dinleteceğiniz ilk şarkı ne olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir