Mevte davet… 3 metrelik dev dalgalara ve akıntıya aldırış etmediler

Karadeniz’de dalgalara aldırış etmeyen çocukların denizde tehlikeli oyunu dikkatlerden kaçmadı. Düzce’nin Karadeniz’e açılan kapısı olan Akçakoca’da çocukların tehlikeli oyunu dikkat çekti.

Havaların sıcak olması sebebi ile kıyıları dolduran vatandaşlar denizdeki dalga sebebi ile güneşlenmeyi tercih ederken çocuklar ise dalga olmasına karşın denize girerek tehlikeli oyunlar oynadı.

“GEÇEN SENE 3 KİŞİ BOĞULDU”

Poyraz sebebi ile yer yer 3 metreye kadar ulaşan dalgaların Karadeniz’de can aldığını ve çeken akıntının olduğunu lisana getiren Hasan Pekbey, “Karadeniz genelde bu türlü oluyor. Buranın yazı azamî 20 günü geçmez. Genelde poyraz eser. Şu anda da poyraz esiyor. Akıntılar ve gelgitler bu bölgede çok oluyor. Ardımızda denize girenler tehlike arz ediyor. Geçen sene burada 3 kişi boğuldu. Burada ebeveynleri ile çocuklar denize girebilir tahminen fakat yabancılar için katiyetle yasak olması lazım. Karadeniz’de deniz seni bir ileri atar iki geri çeker. Hiç anlamazsın. Bilhassa çocuklar için tehlikeli” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.