Mansur Yavaş: Ata Mirasımız Atatürk Orman Çiftliği’ni sizler için hazırlıyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ata mirasımız Atatürk Orman Çiftliği’ni sizler için hazırlıyoruz. Evcil hayvanlar parkı, spor alanları ve pek çok sosyal donatı ile değerlendirdiğimiz alanda ailelerinizle çok yakında doyasıya vakit geçirebilirsiniz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği içerisinde yeni bir yeşil alan oluşturduğunu duyurdu. ABB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekiplerinin mesai harcadığı 940 bin metrekarelik alan ‘Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’ adıyla yakında Ankaralıların hizmetine açılacak.

Alan içerisinde; evcil hayvanlar parkı, yürüyüş ve bisiklet yolları, kapalı ve açık toplamda 5 bin 878 araçlık otopark, seyir terasları, şenlik alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, hediyelik eşya dükkânları, konser alanları ve piknik alanları gibi pek çok donatı yer alacak. 

Yavaş, ABB ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü alanla ilgili Twitter hesabı üzerinden “Ata Mirasımız Atatürk Orman Çiftliği’ni sizler için hazırlıyoruz. Evcil hayvanlar parkı, spor alanları ve pek çok sosyal donatı ile değerlendirdiğimiz alanda ailelerinizle çok yakında doyasıya vakit geçirebilirsiniz” paylaşımını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir