Konutu ucuz diye kiraladılar, mevtten döndüler

İstanbul Kartal’da kentsel dönüşüm kapsamına alınan fakat olan ve şimdi boşaltılmayan 8 katlı apartmanın çatısında çökme meydana geldi. Bir bina sakini, “Biz burayı zahmette olduğumuz için ucuz diye tuttuk” dedi.

Kartal Kordonboyu Mahallesi Akdeniz Caddesi’nde bulunan 8 katlı apartmanın çatısında saat 15.00 sıralarında çökme oldu. Binanın kentsel dönüşüm kapsamına alındığı lakin, şimdi boşaltılmadığı öğrenildi.

85 YAŞINDAKİ APARTMAN SAKİNİNİ İTFAİYE ÇIKARDI

Çatının çökmesi nedeniyle itfaiye, polis ve sıhhat takımları çağrıldı. Apartmanın 2’inci katında yaşayan 85 yaşındaki Ziğniş Yükselen, itfaiye takımları tarafından binadan çıkarıldı. Meskende kalan köpeğini almak için binaya girmek isteyen bir bayan ise, polis takımları tarafından durduruldu. Lakin apartman sakinlerine evcil hayvanlarını almaları için kısa mühlet müsaade verildi.

“UCUZ DİYE KİRALADIK”

Bir bina sakini, “Biz burayı ıstırapta olduğumuz için ucuz diye tuttuk. Bize kiraya veren beşerler, sağlam, raporları var  dediler. Şu anda biz o kadar mağduruz ki. İçerideki eşyalarımızı da geçtik, canımız tehlikede. Kiraya verirken neden bize dertli olduğunu söylemiyorlar. Bir de tadilatını biz yaptıracaktık. Allah razı olsun, yan binanın yöneticisi; ‘Bu binalarda her an yıkım tehlikesi var, yaptırmayın’ diyerek bizi uyardı. Bugün evvel sesler geldi, sonra acayip bir yanık kokusu oldu. Herhalde bizim meskende elektrik falan çalışıyor, ondandır dedim. Sonra dışarı bir baktım polisler meskeni boşaltın dedi. Bizi boşalttık” diye konuştu.

“DAHA EVVEL DE YIKILMIŞTI”

Bina sakini Abdullah Bark, “Dışarı çıktık, koştuk. Allah’tan kimseye bir şey olmadı. Zati yıkılan yer, daha evvel de yıkılmıştı. Sonradan yama yapılmış, artık tekrar düşmüş. Şu an mahkeme kademesinde. Kimi imza vermiş kimi vermemiş. Proje alanı yapmışlar daha hiçbir şey yok ortada” dedi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.