Konseri iptal edilen Melek Mosso’dan açıklama: Birkaç kendini bilmeze kalmadı ahlakım

Isparta Belediyesi tarafından konseri iptal edilen Melek Mosso, toplumsal medya hesabından bir açıklama yaptı. Mosso, “Birkaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak. Bu zihniyetteki beşerler, kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar lakin buna asla müsaade vermeyeceğim, vermeyeceğiz” dedi.

“BEN BU ÜLKENİN KADINIYIM”

Sanatçı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Ben bu ülkenin kadınıyım. Fikirlerimle, vizyonumla, hayallerimle her yeni gün geleceğe sanatımı işliyorum. Genci, yaşlısı milyonlarca sevenim var. Birkaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak. Bu zihniyetteki beşerler kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar lakin buna asla müsaade vermeyeceğim, vermeyeceğiz… Ben Isparta’ya elbette gidecek ve müziklerimi söyleyeceğim. Bugün olmazsa yarın sarılacak kalplerimiz”

NE OLMUŞTU?

Milletlerarası Isparta Gül Şenliği kapsamında Melek Mosso, Derya Uluğ ve Funda Arar’ın farklı günlerde konser vermesi planlanıyordu. Mosso, 3 Haziran’da Meydan AVM’de sahne alacaktı. Buna ait afişler de mahallî basınla paylaşılmıştı.

Ulusal Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi tarafından dün ortak yayınlanan açıklamada, belediyenin “halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan” konserler düzenlendiği kaydedildi.

Açıklamada, Melek Mosso konserinin iptal edilmesi talep edilirken, “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir müzikçi halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul edilmeyecektir” sözüne yer verildi.

Isparta Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen de akşam saatlerinde Twitter hesabından konserlerin afişini yine paylaştı. Mosso’nun konserine burada yer verilmediği görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.