Kendinden 9 yaş büyük sevgilisini yakarak öldürmüştü! Mahkeme katile üst hadden ceza verdi

Sevgilisini benzin dökerek yakan Soner D. hakkında mahkeme kararını verdi. 2 yıl sonra sonuçlanan davada Soner D. ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı.

POLİS SORGUSUNDA HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Polis ekipleri tarafından hastanede Soner Durgun ile yapılan sorguda şahsın, Merve Yeşiltaş ile aralarında çıkan tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucu, ağaç kesme motorunun benzini ile hem Merve Yeşiltaş’ı hem de kendisini yaktığını beyan etti.

SEVGİLİSİ HAYATINI KAYBETTİ

Vücutlarının çeşitli yerlerinde ciddi yanıklar bulunan iki şahıs, Trabzon KTÜ Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Benzin dökülerek feci şekilde yanan Merve Yeşiltaş, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, Soner Durgun ise taburcu olduktan sonra yargılanmaya başladı.

CEZASI KESİNLEŞTİ

Sevgilisini yakarak öldüren sanık Soner D. hakkında, 30 Nisan 2021 tarihinde Mahkeme Başkanı Erdem Oğuz Özer Başkanlığındaki Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘Canavarca hisle kasten öldürme suçundan’ hiçbir takdiri indirim uygulanmayarak üst hadden olmak üzere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile birlikte tutukluluğun devamına karar verilmişti. Karar, bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde hem istinaf mahkemesi hem de Yargıtay tarafından onanarak kesinleşti. Cinayet zanlısı indirim olmadan üst hadden ağırlaştırılmış müebbet cezası ile cezalandırılacak.

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Cinayet, Benzin, Fatsa, Ordu, 3. Sayfa, Güncel, HaberlerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.