İzmir’de Tarkan konseri için kurulan platform yıkıldı: 1 yaralı

İzmir’in kurtuluşunun 100. yıldönümü kutlamaları kapsamında 9 Eylül’de düzenlenecek Tarkan konseri için Gündoğdu Meydanı’nda kurulan dev platform çalışanların çalışması sırasında çöktü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği konser için hazırlıkların sürdüğü platformdaki çökmede yaralanan 1 kişi hastaneye kaldırıldı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde yaralı ambulans ile Alsancak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ekipler yıkılan platformun altında diğer yaralı olup olmadığını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

TARKAN: KONSERİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Sanatçı Tarkan, sahnenin yıkılmasıyla ilgili iletisinde “Çok üzüldüm fakat can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim” dedi. Tarkan’ın Twitter’dan yaptığı paylaşım şöyle: “İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım. Çok üzüldüm lakin can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim Emek veren herkesin ve takım arkadaşlarımın düzgün olduğunu bilmek beni çok keyifli etti. Herkese çok geçmiş olsun.

Bu ortada ben yoldayım. İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız.”

SOYER: ÇOK ÜZGÜNÜZ

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer de sahnenin çökmesiyle ilgili Twitter’dan şu açıklamayı yaptı: Tarkan’ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Rastgele bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz. Konserle ilgili tekrar bilgilendirme yapacağız.

(HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.