İşte Siyasilerin de Katıldığı Bitcoin 2023 Konferansında Öne Çıkanlar!

Dünyanın en büyük Bitcoin etkinliği olarak kabul edilen ve merakla beklenen Bitcoin 2023 konferansı Miami’de başladı ve tartışmaların, etkili konuşmacıların ve çığır açan şirket duyurularının merkezi oldu. Ayı piyasası koşullarının hüküm sürmesi nedeniyle konferansa katılımda bir düşüş yaşanmış olsa da, konferans yine de önemli isimlerin ilgisini çekti ve kripto para sektörünün geleceğine ilişkin bilgiler sağladı. İşte detaylar…

Bitcoin 2023, birçok önemli figüre ev sahipliği yaptı

Bu sene katılımın azalmasına rağmen Bitcoin 2023 konferansı, benzersiz aktivasyonlar, katılımcı deneyimleri ve ilgi çekici tartışmalar da dahil olmak üzere çok çeşitli etkinlikler içeriyordu. Konferans, siyasi figürlerin, sektör liderlerinin ve etkili bireylerin Bitcoin’in yol açtığı teknolojik ve kültürel devrime ilişkin bakış açılarını paylaşmaları için bir platform görevi gördü.

Önde gelen siyasi figürler konferansta varlıklarını hissettirdi. ABD Senatörü Cynthia Lummis, Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu ve CEO’su Perianne Boring ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Lummis, Bitcoin’in ABD’nin ulusal ve enerji güvenliği için önemini vurgulayarak, ülkede korunmasını ve geliştirilmesini savundu. Bitcoin’in düzenlenmesini çok önemli bir ulusal güvenlik meselesi olarak tanımladı ve Bitcoin’i vatandaşlara fayda sağlayan merkezi olmayan bir güvenlik ağı olarak konumlandırdı.

Robert F. Kennedy Jr. da konuştu: Bitcoin’i savundu

Etkinliğin önemine ek olarak, ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr. bir başkan adayı olarak ilk kez ortaya çıktı ve Bitcoin ile ilgili deneyimlerini tartıştı. Kennedy, teknolojinin bireyleri nasıl güçlendirdiğinin altını çizdi ve başkan seçilmesi halinde Bitcoin kullanıcılarının haklarını koruma taahhüdünü dile getirdi. Bitcoin’in sadece bir para birimi değil, aynı zamanda bir demokrasi egzersizi olduğunu vurgulayarak kripto para birimini çevreleyen tutkuya destek verdi.

“Endonezya Bitcoin Madenciliği Kampanyası” başlıklı panelde Endonezya’nın Batı Java Eyaleti Valisi Ridwan Kamil ve JAN3 CEO’su Samson Mow, Endonezya hükümetinin Bitcoin’i ülke yararına kullanmanın yollarını araştırmasına ışık tuttu. Vali Kamil, Bitcoin madenciliğinin uygun fiyatlı enerjiyi kolaylaştırma potansiyeline ilişkin iyimserliğini dile getirdi ve Endonezya’nın gelecekte bir Bitcoin cenneti haline gelmesine yönelik arzularının altını çizdi.

Kripto para şirketleri büyüme duyuruları yaptı

Konferans ayrıca Bitcoin’i çevreleyen genel havaya katkıda bulunan heyecan verici şirket duyurularına da sahne oldu. Strike CEO’su Jack Mallers, Bitcoin ödeme uygulamasının artık 65 ülkede kullanılabilir olduğunu açıkladı. Mempool.space, bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek bir Bitcoin işlem hızlandırma hizmetinin geliştirildiğini duyurdu. Kripto varlık borsası IBEX Mercado, Meksika’nın en büyük holdinglerinden biri olan Grupo Salinas ile Lightning ödemelerini kabul etmek için ortaklık kurdu ve Meksika’nın büyük internet servis sağlayıcılarından Total Play tarafından Bitcoin Lightning ödemelerinin entegrasyonuna başlandı. Ayrıca MicroBT ve Marathon gibi sektör liderleri Bitcoin geliştirme ve inovasyon konusundaki taahhütlerini açıkladılar.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi önceki yıllarda konferans, NFL oyun kurucusu Aaron Rodgers ve tenis efsanesi Serena Williams gibi ünlü konuşmacılar da dahil olmak üzere tamamen Bitcoin’e adanmış yaklaşık 35.000 katılımcıyı çekti. Ancak bu yılki etkinliğe, mevcut piyasa duyarlılığının etkisini yansıtan yaklaşık 15.000 katılımcının katılması beklendi. Bitcoin 2023 konferansı, katılımdaki düşüşe rağmen, etkili isimlerin, politikacıların ve şirketlerin Bitcoin’in geleceğini tartışmak üzere bir araya geldiği bir platform olduğunu kanıtladı. Etkinlik, Bitcoin’in benimsenmesi, düzenleyici hususlar ve dünya çapında endüstrileri ve ekonomileri dönüştürme potansiyeli için heyecan verici beklentileri ortaya çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir