İdo Tatlıses’ten camide imamın ‘silahları hazırlayın’ hutbesine tepki: Yazık…

İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo Tatlıses İstanbul Sultangazi’deki Cebeci Camisi imamı Murat Gündoğdu’nun cuma namazı hutbesindeki “28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu” sözlerine tepki gösterdi.

Tatlıses sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sonra gençler camiye niye gitmiyor! Gidenin de duyduğu şey şu. Aynı safta namaz kıldığı insanlar için, namazı kıldıran silahlarınızı hazırlayın diyor. Kimin ne olduğunu bilmeden. Yazık. Kendi evin yetmedi mi Allah’ın evine sokuyorsun siyasetini? Kim için silahlanın diyorsun? Karım? Babam? Annem? Kardeşlerim? Arkadaşlarım? Sevenlerim? Sevmeyenlerim? Vatandaşlarım? Senin herkesin içine tohum ekmen gerekirken, soğutmaman uzaklaştırmaman gerekirken…” ifadelerini kullandı.

.

Ne olmuştu?

İstanbul Sultangazi’de Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu’nun cuma namazı hutbesindeki sözler tepkilere sebep oldu.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; cep telefonu ile çekilen görüntülerde, imam Gündoğdu’nun vaazında “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan. Nedir bu sizden çektiğimiz? 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor, Ermeni döllerinden ne çekiyor. Bu kadar şehitlerimiz var” dediği görüldü.

Diyanet İşleri Başkanlığı, sosyal medyada da yayılan görüntülere ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir