Her Sıkıntıya Deva Tahlil Üreten Bu Eser İle Parlak Ve Pak Çamaşırlara Kavuşmak Hayal Değil!

Şaşırtıcı derecede yeterli çalışan, lakin çok az kişinin bildiği yahut günlük hayatta uyguladığı denenmiş ve gerçek bir numara. Çamaşırlarınızı bu doğal eserle birlikte yıkarsanız, çamaşır makinenizden taze, tatlı kokulu ve yumuşak çamaşırlar alacağınız garanti!

Bu ipucunun en hoş yanı, yalnızca çamaşırlarınızı değil, çamaşır makinenizi de tıpkı formda temizlemesidir!

SİRKE HER KAYGININ İLACI

Normal çamaşır deterjanınızı çamaşır makinesine dökün ve bir ölçü sirke ekleyin. Bu, olağan deterjanın aktifliğini artıracaktır. Biraz daha güçlü bir şeye mi gereksiniminiz var? 125 mililitre sirke ve su karışımında giysilerinizi güzelce ıslatın. Ve işte : Pak, sirke kokusu olmayan çamaşırlarınızın keyfini çıkarın!

1. TER VE DEODORANT LEKELERİ

Koltuk altlarında olağan deterjanla çıkaramayacağınız renk değişimleri olduğu için bir müddet sonra kıyafetleri atmak zorunda kalabilirsiniz. Sirke bu durumda kurtarıcınız olacak.

2. YUMUŞATICI

Çamaşır makinenizin yumuşatıcı kısmına biraz beyaz sirke dökün. Çamaşırlarınızı inanılmaz derecede yumuşak yapar ve etrafa ziyan vermez.

3. KUMAŞLARINIZIN RENGİNİ KORUYUN

Giysinizi makineye koymadan evvel yaklaşık 125 mililitre sirke ile ıslatın. Bu, renklerin solmasına karşı yardımcı olacak ve kumaştan fazla sabunu çıkaracaktır.4. İNATÇI SERT LEKELER

Bir kovayı suyla doldurun ve bir bardak sirke ekleyin. Kalıcı lekeli giysilerin yaklaşık bir saat kadar ıslanmasına müsaade verin. Daha sonra, olağan çamaşır yıkama döngünüze dahil edin.

5. STATİK YÜKLÜ GİYSİLER

Yün kazaklar ve polar battaniyeler hoş olabilir, lakin birden fazla vakit statik olarak yüklenirler. Bunları yıkarken sirke kullanmak sıkıntıdan kısa müddette kurtaracaktır.

6. SABUN KÖPÜĞÜ VE ÖTEKİ KALINTILAR

Özellikle sıvı deterjan yerine toz tercih edildiğinde, yıkama sonrasında çamaşırlarınızda sabun köpüğü yahut öteki kirlilikler kalabilir. Bu, hassas ciltlerde çok fazla cilt tahrişine neden olabilir. Olağan çamaşır döngünüze 125 mililitre sirke eklemek bu tahrişlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır!7. SUYA BIRAKIN, ISLANMASINA MÜSAADE VERİN, ISLANMASINA MÜSAADE VERİN

Mayolar, el bezleri ve havlular çoklukla bir mühlet sonra ‘yağlı’ hissetmeye başlar. Bunları 60 mililitre sirke ve suyla bir kovaya batırın ve akabinde çamaşır makinesine atın. Pırıl pırıl ve pak çıkacaklar!

8. SİGARA KOKUSU

Kapalı alanda sigara içiyor musunuz? Yahut oburlarının içeride sigara içtiği bir yere gittiniz mi? Bu, bilhassa tedavi edilmediğinde kıyafetlerinizin makus kokmasına neden olur! Beyaz sirke sigara kokusunu etkisiz hale getirecek! Ve bu tıpkı vakitte perdeler için de geçerlidir!

9. HAYVAN KILI

Giysilerinizin çıkarılması güç hayvan tüyleriyle kaplanması her vakit güç bir öyküdür. Muhtemelen şimdiye kadar iddia edebileceğiniz hile, çamaşırlarınızı makinenizde yıkamak ve içine biraz sirke koymaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.