Hayalde Deve Görmek Ne Manaya Gelir? Hayalde Görülen Devenin Alameti Nedir?

Rüyada erkek deve görmek; keder ve ıstıraptır. Erkek devenin kendisine zahmet verdiğini görmek; verdiği zahmet oranında düşmanlar tarafından gelecek badire ve ıstıraptır. Düşünde deveyi kendi bahçe yahut duvarında gören kimse için, hayır, rahmet ve sevince işarettir. Dişi deveye sahip olduğunu görmek; saltanat, kudret, din ve dünya selametidir. Deveye binip süratle ilerlemek; sefere çıkmaktır. Bir yere birçok develerin girdiğini görmek, etrafının düşmanla çevrili olduğuna yorulur. Katar halinde deve görmek; kış mevsiminde çok yağmur yağmasıdır.

RÜYADA DEVE GÖRMEK NEDİR?

Devenin yününü almak; mal elde etmektir. Lakin bu mal kalıcı değildir. Bekar bir bayanın deveye bindiğini görmesi; yakında evleneceğine işarettir. Evli ancak kocası seferde olan bir bayanın bu rüyayı görmesi; kocasının dönüşü olarak yorumlanır. Hasta bir adamın konutunda deve olduğunu görmesi; şifaya kavuşmasıdır. Deve otlatmak; derecenin yükselmesine, deve sağmak; çok mal ve rızıktır. Erkek deveyi kurban etmek; sevinç, ferah ve huzurdur. Deveden düştüğünü görmek; fakirliktir. Bir sahrada veya çölde birçok develer bulan; işinde yükselir ve makam sahibi olur.RÜYADA DEVEYE BİNMEK NEDİR?

İbn-i Hoş diyor ki: Düşünde deveye binip hızla gittiğini gören, seyahate çıkar. Bindiği deveyle yolunu kaybeden, bilmediği yollara giden; dalalete ve şaşkınlığa düşer. Duşta devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye ve hüzne yorulur. Deve üzerinde dönmek düşünceye, acıya, derin kanılara delalettir. Deveden inmek şifası olan bir hastalığa yakalanmaktır. Düş sahibi bir süre sonra güzelleşir.RÜYADA DEVE KESİLDİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada deve kesildiğini görmek hayal sahibinin muradına kavuşmasına ve hayallerini yerine getireceği üzerine yorulur. Dişi devenin eti bir bayan tarafından gelecek dünyalığa yorulur. Dişi bir devenin etini dağıttığını görmek, eşinin malını israf etmeye yorulmaktadır.

RÜYADA DEVE YAVRUSU GÖRMEK NEDİR?

Bazı tabirciler için deve, cariyeye delalet eder. Devenin yavrusu varsa, rüyayı gören bir evlat sahibi olur. Malı artar veyahut isteği yerine gelir. Deve yavrusu çocuktur. Deve yavrusu görmek iyi, saygılı, başarılı ve erdemli bir çocuğa işaret etmektedir. Yanında deve yavrusu olduğunu gören kimsenin, erkek bir çocuğu olur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.