Google’ın duyurduğu “temiz çağrı” özelliği yeni bir dönemin habercisi olabilir

Google, Android 13 işletim sistemini popüler kılmak için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Amerikalı teknoloji devinin böyle bir aksiyon almasının arkasında yatan sebep ise, kullanıcıların Android 13’e geçmesini hızlandırmak. Aslında burada suçu tek başına kullanıcılara yıkmak çok da doğru olmuyor çünkü birçok marka henüz Android 13 sürümünü ne zaman servis edeceğini bile açıklamadı. Bununla birlikte eğer telefonunuzda Android 13 yüklüyse ya da yakın zamanda bu sürüme terfi edecekseniz, sizi çok mutlu edecek bir yenilikten bahsedeceğiz.

Google tarafından bugün duyurulan yeni özelliğin ismi Clear Calling. Türkçeye temiz çağrı olarak çevirebileceğimiz bu özelliğin odak noktası kullanıcıların telefon görüşme kalitelerini arttırabilmek. Google’dan gelen açıklamalara göre Clear Calling özelliği arkasına yapay zeka desteğini almış durumda. Tabi bu da, yeni özelliğin çok daha verimli çalışmasını sağlıyor.

Google’ın duyurduğu “temiz çağrı” özelliği yeni bir dönemin habercisi olabilir

Genel olarak konuşma esnasında dışarıdan gelen sesleri minimize etmeyi amaçlayan bu özelliğin Wi-Fi bağlantısı kullanılarak yapılan aramalarda aktif olmadığını da belirtelim. Öte yandan Google’dan yapılan açıklamaya göre, bu özellik telefonlarda varsayılan olarak kapalı şekilde gelecek ve yalnızca akıllı telefon kullanıcısının istemesi halinde ayarlardan değiştirilerek aktif konuma gelebilecek. Bakalım Google’ın bu hamleleri, Android 13’ün daha popüler olmasına katkı sağlayabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.