Gelecek Partisi ilçe lideri, istifa kararını Osmanlı Ocakları’nda açıkladı

Gelecek Partisi Şemdinli İlçe Lideri Nevzat Ekici, partisinden istifa etti. Ekici istifa kararını Osmanlı Ocakları Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Osmanlı Ocakları’ndan yapılan açıklamaya nazaran, basın toplantısında konuşan Osmanlı Ocakları Genel Kadir Canpolat, “Gelecek Partisi’ndeki yöneticilerin istifa etmeleri, hatta bizim şu anda görüşmüş olduğumuz DEVA’da, DÜZGÜN Parti’de arkadaşlar var. HDP’den dahi şu anda Ocak Partimize geçiş için talep var. Ocak Partisi herkesi kucaklamaktadır. Her bireyi, her neferi, Türkiye’de yaşayan etnik kimliği ne olursa olsun herkesi bu çatı altında var edecektir” dedi.

“Ocak Partisi, ülkenin altının boşaltmak için kurulan partiler kurup, bu partilerle Türkiye’yi bölmek isteyenlere fırsat vermeyecektir” diyen Canpolat, “Bu kumpas partiler lider Erdoğan’ı ve hükümeti düşürmek isteseler de 15 Temmuz gecesi AK Parti Genel Merkezi’nin önünde vefatına nöbet tutan Osmanlı Ocakları, yeniden ülke gündemiyle alakalı mevzulara canla başla dahil olmuştur” tabirlerini kullandı.

Nevzat Ekici’nin Ocak Partisi’nde vazife alabileceğini söyleyen Kadir Canpolat, şöyle devam etti:

“Partimiz bugün Türkiye’yi bölmek isteyen kumpas partilerdeki arkadaşlarla bir ortaya gelmektedir. Bu partilere işin gerçeğini anlatmaktadır. Bugün Nevzat liderimiz sağ olsun, bu çizgide bizim his ve kanılarımızı paylaşmaktadır. Bu manada da Gelecek Partisi’nden istifa etmiştir. Siyasi hayatı kendisini ilgilendirir. Ocak Partisi’nde vazife alabilir. Kendisine misyon de verebiliriz. Bu durum kendi tercihidir.”

Siyasi hayatına hangi partide devam edeceği sorulan Nevzat Ekici, “Şu an rastgele bir partiyi seçmiyorum. Gelecek Partisi’nden istifamı verdim. Hangi partiyi seçtiğimi vakit gösterecek. Allah müsaade verirse Ocak Partisi’nin seçmeyi düşünüyorum” karşılığını verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.