Galatasaray’da Divan Heyeti Olağan Toplantısı başladı: Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinde 2 değişiklik

Galatasaray Mayıs ayı Olağan Divan Şurası Toplantısı, Galatasaray Lisesi İnan Kıraç Salonu’nda saat 13.30’da başladı. 

Lider Burak Elmas, lider adayları Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu, lider adaylığından vazgeçerek Özbek’in listesine giren Metin Öztürk ile sarı-kırmızılı kadronun 30 Nisan’da yapılması planlanan seçimini iptal ettiren Fırat Develioğlu da Divan Şurası toplantısında hazır bulundu.

HAMAMCIOĞLU’NUN LİSTESİNDE 2 DEĞİŞİKLİK!

Toplantıda birinci olarak kelam alan Galatasaray Lider adayı Eşref Hamamcıoğlu, 30 Nisan iptal edilen seçim için hazırladığı idare listesinde 2 değişiklik olduğunu belirterek, “Murat Uysal ve Taner Latife. 30 Nisan’da yapmış olduğumuz Harikulâde Divan Konseyi toplantısında 2 Mayıs tarihinde her ikisi de bana müracaat ederek iş mesleklerinde kıymetli gelişmeler olduğunu ve vakit ayıramayacaklarını tabir edip mazeretlerini bildirdiler. Ben de hürmet göstererek kabul ettim. Her ikisiyle de yollarımızı ayırdık. Fakat çabucak hemen her gün kendileriyle konuşarak bilgilerinden ve deneyimlerinden yararlanmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz” dedi.

Hamamcıoğlu, “30 Nisan’da boş sandıkların önünde konuşma yaptım. O gün orada irade koymayanlar, ortamızda olmayanların bugün Galatasaray’ı yönetmek istemesi samimiyetsizliktir, güvensizliktir” diye konuştu.

Hamamcıoğlu’nun açıklamaları şu halde:

“Galatasaray geçmişinden ders almazsa daima tarih tekerrürden ibarettir diyeceğiz. Artık Galatasaray’da çatı aday arayışı bitmelidir.”

“Kendi listesini yapamayacağı için yahut tek başına girmesi kelam konusu olan seçimi kaybedeceğinden emin olan adaylar, bir koalisyon yaparak Galatasaray içinde konum belirlemeye çalışıyorlarsa bu Galatasaray’ın makus talihi olamaz!”

“Galatasaray bir Spor Kulübü’dür, Galatasaray bir gayrimenkul şirketi değildir!”

“Tam da Galatasaray’ın muhtaçlığı olduğu bir durum. Kontrol Konseyinde listesinde kendi içimizde değişiklikler yaptık. Yedeklerden asile çıkan oldu, birtakım konseylerde kendi içinde değişiklikler oldu. Ancak iskeletimiz birebir biçimde durmaktadır. Disiplin ve asil yedek üyelerimiz çabucak hemen birebir. Bu son haftalarda yaşanmış olan seçim sürecinde, dışarıdan gösterilen bütün gayretlere karşın listemiz gördüğünüz üzere iskeletini korumaktadır. Hasebiyle yaratılmış algıya da en hoş karşılığı bu listelerin birebir kalmasıyla vermiş olduğumuzu hem kestirim ediyorum hem de temenni ediyorum. Galatasaray’a bir örnek olması ve selameti açısından.”

“Hangi idare gelirse gelsin sicil şuramız hiç kıymetli olmadığı kadar kıymet arz etmektedir. Bozulmakta olan ve genel konseylere az ilgi duyan üye profilini göz önüne aldığımızda sicil heyeti bundan sonra daha objektif, ahbap çavuş ilgisine dayanmayacak ve hiçbir çıkar münasebetine dayalı olmayan bir formda üyelerini belirleyecek ve bunları şeffaf olarak paylaşacaktır.”

“Bunun dışında Galatasaray Spor Kulübü’nün iştirakleri olan çeşitli anonim şirketlerimiz var. Bunlarla ilgili olarak tekrar liyakata nazaran, motivasyona gör konuta Galatasaray’ımızın gereksinimlerine nazaran belirlemeye başladığımız idare konseyi üyelerimizden kimileri muhakkaktır. Bunları da sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum. Alışılmış ki eksiklerimiz var ancak üzerinde çalışıyoruz.”

“Sn. Adnan Öztürk, Sportif A.Ş’de başkanvekili olmanın yanında Galatasaray’da bundan sonra kasa kolaylığı, gayrimenkul satışlarının bitmesi için büyük Galatasaray projelerini direkt başkanlık makamına bağlı olarak gerçekleştirmek üzere bizlere liderlik yapacaktır. İdare heyetimizdeki başka arkadaşlarla birlikte.”

“Bir başka arkadaşımız Bora Yargıç. Mali İşlerden sorumlu idare heyeti üyesi olarak vazife yapacaktır. Kendisi KPMG’de çalışmaktadır. Hatırlayacaksınız KPMG uzun yıllar Galatasaray’ın ve sportif A.Ş’nin bilhassa bağımsız denetleme işlerini yapan şirketti. O periyot arkadaşımız bu takımın başındaydı.”

“Sevgili Arda Nal Mağazacılık A.Ş’de misyon alacak. Deneyimli bir perakendeci. Ozan Sevindik arkadaşımız şu anda Sn. Burak Elmas liderin takımında yer alıyor. Gayrimenkul ve Emlak hususlarında misyon alan şirketlerde idare şurası üyeliği yapmaktadır. Bizde devam edecektir. Pahalı Cem Oruç, deneyimli bir emlakçı, İlkbank Holding’de idare şurası üyesidir. Bize de hem gayrimenkul konusunda hem de amatör branşlara sponsorluk konusunda takviye verecektir.”

Galatasaray lider adayı Dursun Özbek’in açıklamaları şu formda:

“Değerli Galatasaraylılar… Natürel tenkitler oluyor çok doğal. Tenkitler ile ilgili söylemek istediğim birkaç şey var. Geçmişte yaptığımız idareden kimi dersler alarak geliyoruz. Galatasaray görsel olarak bir dünya markası olarak taraftarlarını statta göremedi. Ekonomik durumun bozulması Galatasaray’ı kimi mecburiyetlere itti. Bunlardan biri Bankalar Birliği muahedesi… Bankalar Birliği muahedesi nedir? Özetleyeyim… Bu muahede zorunluluktan imzalanmış. Tesiri nedir? Mesela Galatasaray yüksek gelirleri olan bir kulüp, kulübümüzün bütün gelirleri konsorsiyumun liderliğini yapan bankada toplanıyor. Sizin hesabınıza 1 TL gelmiyor. Kitabımızda ne diyor? ‘Eyleme geç…’ Bu yüzden tekrar Galatasaray’ın başkanlığına aday oldum. Çabucak birleşerek, birbirimizi severek 2000 ruhuna dönmemiz lazım. Hiç korkmayın. Büyük Atatürk’ün dediği üzere gereksinimimizin olduğu kudret, damarlarımızdaki kandadır. Birlikte başaracağız. Projelerimiz var. Biz birbirimize sevgi ve hürmet katamazsak yerin tabanına batsın projeler! Ne var bu sevgisizlikte? Kulübümüze ne yararı var?”

DETAYLAR İÇİN GÜNCELLEYİNİZ…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.