Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından 40 vilayette 499 arsa fırsatı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 40 vilayette 499 arsa online olarak ve açık artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu formda vatandaşa hem yatırım fırsatı hem de kendi konutunu inşa etme fırsatı sunuyor. Ödemede ise yerler yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olacak. Açık artırmalar 21-22 Eylül 2022 günü saat 10.30’da yapılacak.

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması da yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Yatırımcılara yıllık yüzde 9 fark ile de cazip hale getiriyor. Yatırım için sunulan yerler Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van, Zonguldak vilayetlerinde yer alıyor.

“Güzel bir fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum”

Gayrimenkul Danışmanı Abdullah Sönmez, “Güzel bir fırsat, vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun vakittir ülkemizde konut arzında eksiklik ve sorun vardı. Vatandaşlarda kendi yerlerinde inşaat yapma fırsatı bulacak. Bilhassa yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 ay vadeli formda veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den muaf muhakkak avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu takip edecektir. Bilhassa konutu olmayan, mesken yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 kentte uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk lirasından başlıyor. Her kentin rayicine nazaran sayılar değişiyor. Bilhassa yıllık artış yüzde 9, bu çok kıymetli. Enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bir vakitte yıllık yüzde 9 artışla arsa almak ve 24 ay taksitle almak KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çok fazla ilgi olacaktır. İnternet üzerinden istediği yerden bağlanabilecek. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu vakitte kolay bir mesken yapma yahut konut alma talihi. Biz de yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.