‘Dobo Metin’ cinayetinin altından Camgöz çetesi çıktı

İzmir’de ‘Dobo Metin’ lakaplı Metin Arslan’ın (49) öldürüldüğü, Mehmet Ali Oğuz’un (53) da yaralandığı silahlı akın ile ilgili gözaltına alınan 13 bireyden 8’i tutuklandı.

Olay, 4 Haziran’da saat 23.30 sıralarında Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı Göztepe Köprüsü yakınında meydana geldi. Göztepe’den Konak’a giden, ‘Dobo Metin’ lakaplı Karşıyaka tribün önderi Metin Arslan ile Mehmet Ali Oğuz’un (53) içerisinde bulunduğu 35 İLİŞKİN 325 plakalı arabaya, öbür bir araçtaki kimliği bilinmeyen bireylerce uzun namlulu silahla ateş açıldı. Arslan ve Oğuz, bedenlerinin çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Etraftakiler, durumu polis ve sıhhat gruplarına bildirdi. Birinci müdahale sonrası Arslan, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Oğuz ise Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Metin Arslan hastanede hayatını kaybetti, Mehmet Ali Oğuz’un ise hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

‘Dobo Metin’ lakaplı Metin Arslan

ARKADAŞI YENER EDİS DE ÖLDÜRÜLDÜ

Geniş çaplı soruşturma başlatan polis grupları, silahlı saldırıyı Mustafa Demirci ve Aziz Yaramış’ın düzenlediğini belirledi. Bu bireylerin organize kabahat örgütü önderi Binali Camgöz’ün adamları olduğu da belirlendi. Ayrıyeten Arslan’la Camgöz çetesi ortasında bir borç problemi olduğu tespit edildi. Şüphelilerin taarruz sırasında kullandıkları aracın da çalıntı olduğu, İstanbul’dan Ş.A. ismindeki bir kişi tarafından getirildiği ve daha sonra uydurma plaka takıldığı ortaya çıktı. Soruşturmayı derinleştiren takımlar, Mustafa Demirci ile Aziz Yaramış’ın evvel Karşıyaka, sonra Çiğli’de bir meskende saklandıklarını tespit etti. Soruşturma sürerken, silahlı akından 2 gün sonra Metin Arslan’ın arkadaşı berber Yener Edis de öldürüldü. Gruplar, taarruz ile cinayet ortasında bir ilişki olabileceğini düşünerek araştırmasını genişletti. Gruplar, bu cinayeti de Mustafa Demirci’nin gerçekleştirmiş olabileceği ihtimali üzerinde durdu.

‘KORONALI HASTA VAR’

Şüphelilerin, İstanbul’dan özel bir ambulans çağırdığı ve bu ambulansla kaçtığı belirlendi. Daha sonra 2 kuşkulu, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin yol boyunca polis ve jandarma çevirmelerinde ‘Koronavirüslü hasta taşıyoruz’ dedikleri belirlendi. Şüphelilerin ayrıyeten kullandıkları uzun namlulu silah ve tabancaları bir dağa gömdükleri tespit edildi.

9 KUŞKULU ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Mustafa Demirci ile Aziz Yaramış’ın yanı sıra soruşturma kapsamında şüphelilerin kaçmasına ve saklanmasına yardım eden F.A., E.A., acil tıp teknisyenleri U.Ç., A.Ç., B.Ö. ile ambulansı gönderen H.Y.’nin de ortalarında olduğu 13 kişi gözaltına alındı. İstanbul’dan çalıntı aracı getiren şüphelilerden Ş.A.’nın ise öbür bir kabahatten cezaevinde olduğu belirlendi. 13 şüpheliden 9’u adliyeye sevk edildi, öbür 4 kişi ise polisteki süreçlerinin akabinde salıverildi.

8 KUŞKULU TUTUKLANDI

İzmir’de ‘Dobo Metin’ lakaplı Metin Arslan’ın (49) öldürüldüğü, Mehmet Ali Oğuz’un (53) da yaralandığı silahlı atak ile ilgili adliyeye sevk edilen şüphelilerden, katil zanlısı Mustafa Demirci ve Aziz Yaramış’ın da ortalarında bulunduğu 8 kuşkulu tutuklandı, 1 kişi ise isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı. Olayda kullanılan düzmece plakalı arabası, taarruzdan bir müddet evvel şüphelilere getirdiği tespit edilen Ş.A.’nın, diğer bir hatadan cezaevinde olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.