Dizüstü bilgisayar fiyatları yakında ciddi şekilde artış görebilir

Bir dizüstü bilgisayar satın almak adına çok geç kalmamakta fayda var gibi görünüyor. Ciddi zamlar kapıda yer alıyor olabilir.

Tayvan’dan gelen son bilgilere göre son yıllarda ve yakında dönemde yaşanan gelişmeler nedeniyle dizüstü bilgisayar fiyatları için artış çanları çalıyor. Özellikle 2022’nin ikinci yarısında kendisini gösterecek bilgisi verilen zamlar, elbette son kullanıcı için kötü görünüyor. Bu artışın arkasında Rusya’nın Ukrayna işgali sonrasında oluşan tedarik sorunları, Çin’de yine hızlanan Covid-19 vakaları ve buna bağlı alınan inanılmaz katı önlemler, süregelen küresel çip krizi, elektronik parça sorunları ve yakıt fiyatlarına bağlı lojistik masraflarının hatırı sayılır oranda artması gibi birçok farklı konu yer alıyor. Burada şimdilik dizüstüler için tam olarak ne kadarlık bir artışın yapılacağı bilinmiyor.

Dizüstü bilgisayar pazarı, aslında pandemi döneminde adeta patlama yaptı ve birçok farklı rekor kırdı. Evden çalışma düzenine geçiş yapan kişiler, yeni bilgisayarlara ihtiyaç duydu ve sektör bu açıdan inanılmaz yüksek satışlar gerçekleştirdi. Ancak buna rağmen çok hızlı ve etkili şekilde değişen şartlar fiyat artışlarını firmalar için zorunlu kılıyor gibi görünüyor.

Elektronik sektörü biliyorsunuz çok uzun zamandır birçok sorun yaşıyor. Bu sorunların kalbinde ise küresel çip krizi bulunuyor. Şu an durum biraz daha iyi ancak halen birçok elektronik ürün için talebe yetişecek kadar üretim yapılamıyor.

Not: Görsel temsilidir.

Dizüstü bilgisayar zamları yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.