CHP’nin utanç haritası! Kadınların kabusu oldu

  • Haber7 – ÖZEL

CHP’deki taciz, tecavüz ve kadına şiddet vakalarına gözünü kapatan Cumhuriyet gazetesi bugün “Kadınlar için tarihi seçim” manşeti atarak Cumhur İttifakı’na yönelik sistematik olarak sürdürdüğü iftira ve yalan kampanyasını devam ettirdi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ve sözde kadın haklarını savunan ancak CHP’deki şiddet ve tecavüzlere sessiz kalan ‘Sol Feminist Hareketi‘ adlı bir grup, AK Parti iktidarını ve Cumhur İttifakı‘nı ‘kadın düşmanlığı’ üzerinden hedef aldı.

21 YILDIR AYNI MASAL: TÜRKİYE İRAN OLACAK

21 yıldır Türkiye’yi İran’a çevirecekler mavalını okuyan Cumhuriyet gazetesi, daha önce CHP’li tacizciyle fotoğrafı çıkan CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın ağzından aynı yalanı sürdürdü. Cumhuriyet’e açıklamada bulunan Nazlıaka, “Türkiye’nin İran olmasına izin vermeyeceğiz” ifadesini kullandı. 

CHP’NİN TECAVÜZLERİNE SESSİZ KALAN OLUŞUM AK PARTİ’Yİ HEDEF ALDI

Ailesi ve akrabası olmayan ihtiyaç sahibi kadınların ‘devlet tarafından sahip çıkılması’ gerektiğine vurgu yapan HÜDAPAR üzerinden algı operasyonlarına da devam eden Cumhuriyet gazetesi, sözde kadın haklarını savunduğunu iddia eden ‘SOL Feminist Hareket’ isimli bir oluşumun bildirisini yayımladı.

“KÖTÜLÜK İKTİDARI” DİYEREK AK PARTİ’Yİ HEDEF ALDI

28 Mayıs’taki ikinci tur seçimi için çağrıda bulunan oluşum, bildiride “Bu kötülük iktidarına teslim olmayacağız. Neşemizi çalanlardan hesap soralım, bu karanlığı el birliğiyle defedelim.” ifadeleri kullanıldı. 

“ÜLKEYİ BİRLİKTE KURALIM” İFADESİYLE NE DEMEK İSTİYORLAR?

CHP’nin gizli ittifakı HDP’den yapılan “100 yıllık yıkım cumhuriyeti” ve “Biz 100 yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz” açıklamalarını hatırlatan bildiride “ülkeyi hep birlikte kuralım” ifadesi kullanıldı.

Ülkeyi yeniden kurmaktan bahseden oluşum, “Korkusuzca yaşadığımız, eşit, özgür ve laik bir ülke bizim hakkımız ve bu ülkeyi hep birlikte kuralım. Haydi! Tüm kadınları gerici tek adam rejimine son vermek için oy vermeye ve oylarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Öte yandan İstanbul Sözleşmesi’nin savunan oluşumun CHP’nin taciz ve tecavüzlerinde sessiz kaldığı belirlendi. 

CHP’NİN UTANÇ HARİTASINA ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR

2021 yılında CHP’nin taviz ve tecavüz vakaları istatistiklere yansıdı. CHP’de 18 farklı ilde 33 taciz ve tecavüz vakası gerçekleşti.

CHP’de yaşanan 33 taciz ve tecavüz sayısının illere dağılımı ise şöyle;

“İstanbul’da 8, Yalova’da 1, Bursa’da 2, Tekirdağ’da 1, Kocaeli’de 1, İzmir’de 2, Aydın’da 2, Muğla’da 2, Antalya’da 5, Konya’da 1, Adana’da 1, Hatay’da 1, Sivas’ta 1, Kırıkkale’de 1, Giresun’da 1, Artvin’de 1, Bitlis’te 1, Erzurum’da 1”

İşte CHP’nin sadece 2021 yılındaki taciz ve tecavüz haritası;

CHP’deki taciz ve tecavüz vakalarından bazıları ise şu şekilde:

CHP İL BİNASINDA ÇALIŞAN KADINI TACİZ ETTİ

Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz, CHP il binasında çalışan çaycı kadına cinsel taciz uyguladığı iddia edildi. Parti yönetiminin ‘kanıt yok’ demesi üzerine ise tacize uğrayan S.Y. ses kayıtlarını delil olarak sundu. Ayrıca Oğuz ses kayıtlarının montaj olduğunu iddia etti. Oğuz’un bu iddiası yapılan teknik analizlerle çürütüldü ve yargılandığı davada 7 yıl 9 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Olay sonrası psikolojik sorunlar yaşadığını söyleyen taciz mağduru S.Y. şunları söyledi;

NAZLIAKA’NIN TACİZCİYLE FOTOĞRAFI ÇIKTI

Öte yandan Cumhuriyet’e kadın hakkında açıklamalar yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın tacizci Oğuz ile fotoğrafları ortaya çıktı. 

CHP’Lİ PEDOFİLİ SAPIK TUTUKLANDI 

CHP Kırıkkale Gençlik Kolları çalışanı N.E.Y.(31), Ümraniye’de 17 yaşındaki İ.K. adlı erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. 

Telefonunda çok sayıda erkek çocuğa ait çıplak görüntüler ve mesajlaşmalar çıkan N.E.Y., İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı‘, ‘şantaj‘, ‘kişiyi hürriyetinden yoksul kılma‘ ve ‘müstehcenlik‘ suçlarından toplam 20 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

CHP’Lİ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI GENÇ KADINI SOYUP TECAVÜZ ETTİ

CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz, önceden tanıştığı ve başka bir arkadaşıyla kafede karşılaştığı Z.Y.’ye tecavüz etti. Saçından tutup dövdüğü Z.Y.’yi sürükleyerek kafe tuvaletine sokan Karagöz, burada tehditle çırılçıplak soyduğu kadına tecavüz etti. 

Olayın görüntüleri bile çıkmasına rağmen suçunu mahkemede itiraf etmeyen Karagöz, ‘cinsel saldırı‘, ‘hürriyetinden yoksun kılma‘ ve ‘tehdit‘ suçlarından 15 yıl hapse mahkûm oldu. Karagöz’ün de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘nun ekibinden olduğu ortaya çıktı. 

Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz‘ün tutuklanmasının ardından eski CHP milletvekili, Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından, “Tarihe not düşmek için yazıyorum: CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Umut Karagöz’ün karıştığı cinsel saldırı olayına sessiz kalamam” diye yazdı. 

TV100’de ise açıklamalarda bulunan Yarkadaş, tacizi gündeme getirdi. 

Yarkadaş, açıklamalarını ‘şov’ olarak nitelendiren Kaftancıoğlu’na Twitter hesabından cevap verdi.

KAFTANCIOĞLU, BU KEZ TACİZCİ AKRABASINI KORUDU

CHP Avcılar İlçe Delegesi Özlem Hanelçi, CHP İstanbul il örgütü yöneticileri Yasin Ilgar ile Özgür Aydın’ın kendisini taciz ettiğini ileri sürdü. Bu kişileri şikayet etmek için CHP Genel Merkezi’ne gittiğini belirten Hanelçi, olayın örtbas edildiğini söyledi. 

CHP İstanbul l başkanı Canan Kaftancıoğlu, mağdur Hanelçi’yi savunmak yerine akrabası olan CHP’li Yasin Ilgar’ı korumayı tercih etti. 

Taciz iddiasıyla polis merkezine de başvuran mağdur Hanelçi, sürecin ortaya çıkmasının ardından CHP’li yöneticilerin kendisini tehdit ettiğini kaydetti.

BÜROSUNA ÇAĞIRDI, TECAVÜZ GİRİŞİMİNDE BULUNDU

CHP Sultangazi İlçe Murat Poyraz, yardım isteyen bir kadını taciz ettiği belirtildi. İş bulacağı vaadiyle kadını bürosuna çağıran Poyraz, TV’ye verdiği röportajlarda ismini açıklamak istemeyen kadını darp ve taciz etti.

Kadına tecavüz girişiminde bulunduğu öne sürülen Poyraz’ın skandalı ortaya çıktıktan sonra CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘nun olayı örtbas etmeye çalıştığı belirtildi. CHP’li eski milletvekili Barış Yarkadaş, tacizi örtbas etmeye çalışan Canan Kaftancıoğlu’na tepki gösterdi. 

Ayrıca mağdur kadın, susması için Poyraz’ın kendisine para teklif ettiğini söyledi.

Eşini yanına alarak açıklama yapan Poyraz ise kendisine tuzak kurulduğunu ve şantaj yapıldığını iddia etti. 

_________________

İŞTE CHP ZİHNİYETİNİN KADINA BAKIŞI: KADIN YOLLU

CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, CHP teşkilatlarındaki taciz skandallarına ilişkin skandal bir savunma yaptı.

Tacizi meşrulaştırmaya çalışan Ataklı, olayın iki yetişkin arasında geçtiğini belirterek, “Adam ‘kadın yollu’ diye düşünmüş. İstanbul il başkanı da bunu dillendirmeden rezil olmadan çözmek istemiş” diye konuştu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir