CHP’li Altay: EYT’yi ekimde bekliyoruz

KYK’da faizlerin silinmesi kararını pahalandıran CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, CHP’nin bununla ilgili 19 kanun teklifi verdiğini hatırlatarak, “Ben evvel Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, sonra da Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi. Artık sırada EYT olduğuna dikkati çeken Altay, “EYT’yi ekimde bekliyoruz. El birliğiyle yapalım, yeniden sizin olsun, siz yapmış olun lakin bunun çıkması şart” diye konuştu.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“BEYLERİ BİR TELAŞ ALDI…”

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarında faizlerin silinmesi kararını pahalandıran Altay, “Bu KYK kararını vermeden çabucak evvel ve esnasında ve sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu mevzuda bir polemik yaptığını söylemek, en hafif tabirle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündeminden, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelen kanun tekliflerinden habersiz olmak demektir. Bakın bedelli arkadaşlar; 2018-2022, 19 kanun teklifimiz var. Cumhuriyet Halk Partili milletvekilleri 2018’den beri KYK mağdurları için feryat ediyor. Ve en son Sayın Genel Liderimizin gençlere seslenip: “KYK borçlarınızı ödemeyin kardeşim faizlerini sileceğim. Geliyoruz ve geldiğimizin haftasında faizleri sileceğiz” açıklamasından sonra beyefendileri bir telaş aldı ve apar topar faizleri silme kararını kamuoyuyla paylaştılar” dedi.

CHP 19 KANUN TEKLİFİ VERMİŞ

CHP önderine, “Yapılacak düzenlemeden haberi vardı bu çağrıyı yaptı” tenkitleri yöneltilmesine karşılık Altay, CHP’nın KYK faizlerinin silinmesiyle ilgili 19 kanun teklifi verdiğini açıkladı.

EYT DÜZENLEMESİYLE İLGİLİ TARİH BEKLENTİSİNİ AÇIKLADI

Altay, “Ben evvel Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, sonra da Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Her şeye karşın sonuçta icranın başında kendisi. Ancak bu formda yaklaşık 3,5 milyon gencimizin kabusu kısmen de olsa sona erdi. Bunun için teşekkür ediyoruz. Ancak bunların çelişkileri bitmiyor. Artık EYT’yi gündeme getirecekler, “biz yapacaktık da CHP onun için ekim ayından itibaren Meclis’te EYT’yi çok gündeme getirdi” falan demeyin. Her gün getireceğiz, EYT’yi her gün konuşacağız. Yok o denli ocak, şubat, yok…. EYT’yi ekimde bekliyoruz. El birliğiyle yapalım, tekrar sizin olsun, siz yapmış olun lakin bunun çıkması şart” diye konuştu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.