Bağcılar’da ortaya çıkan maymun, görenleri şaşırttı

İstanbul’un Bağcılar ilçesi sakinleri, ağaçlarda gezen maymunu konuşuyor.

Dün Yavuz Selim Mahallesi’nde yaşanan olayda, mahalle sakinleri ağaçlarda gezen maymuna denk geldi.

Maymun reaksiyonu: Gel annem, muza gel

Vatandaşlar, durumu çabucak belediye takımlarına bildirdi. Olay yerine gelen gruplar, maymunu bulunduğu yerden indirebilmek için çabaladı.

Mahalle sakinlerinin, maymuna “Aşkım gelir misin”, “Gel annem, muza gel”, “Muz getirdim annem”, “Gel kızım gel” diyerek yaklaşmaya çalışması dikkat çekti.

Uyuşturucu iğneyle bayıltıldı

Ekipler, yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda maymunu uyuşturucu iğneyle bayılttı. Ağaçta bayılmış vaziyette duran maymun yere düşmesin diye mahalle sakinleri branda gerdi.

Maymun, gerilen brandanın üzerine indirildi. Hareketsiz duran maymun, mahallelinin ilgi odağı olurken, gruplar tarafından barınağa götürüldü. DHA’nın haberine nazaran, maymunun nereden geldiği bilinmiyor.

“Çok duygulandım”

Mahalle sakini Kibriye Özer, “Dışarıdan bir maymun geldi. Direkt ağaca çıktı. Ağaçtan indirmeye çalıştık ancak indiremedik, belediyeyi aradık. Belediye grupları geldi.

Bayağı uğraştılar almak için, fakat sonunda alıp götürdüler. Ben de fotoğraf çektirdim. Çok duygulandım. Bayıldığı için üzüldüm ancak en azından indirdik. Şirin bir hayvandı.” dedi.

“Eşim peşinden koştu”

Maymunun çok sempatik olduğunu söyleyen Emine Sarıgül de “Biz meskenden çıkar çıkmaz maymun gördük. Eşim peşinden koştu. İlerledik, sonra maymun ağaca tırmandı. Daha sonra belediye gruplarını aradık.

Uzun süren uğraşlar sonunda düşürdüler. Biz de fotoğraf çekindik. Çok sempatikti. Daha sonra alıp götürdüler.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.