Aydınlı pazarcı: ‘Şu an traktörün kontağını açamıyoruz’

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Aydın’ın Nazilli ilçesinde Perşembe Pazarı’nı ziyaret ederek pazar esnafının problemlerini dinledi.

Nazillili esnaf, “Hayattan şad musunuz?” sorusuna “Bizi şu an öldüren mazot ile gübre fiyatları. Ben çiftçiyim. Benim buradan köye gidip gelmem 200 lira” diye yanıt verdi. Bir öbür pazarcı ise “Nasıl şad olacağız? Bozdoğan’dan 20 liraya gidip geliyordum. Artık ise 100 liraya gidip geliyorum. Şu anda traktörün kontağını açamıyoruz” diye konuştu.

“KAZANCIMIZ 10 LİRA MASRAFIMIZ 12 LİRA”

Bir öteki pazarcı AKP’li milletvekillerini kastederek “Ne düğünde gördük ne sünnette. Ne ölüde ne diride gördük. Hiç piyasada yoklar ancak bugün yarın çıkacaklar” diye reaksiyon gösterdi. Çiftçilikle uğraşan bir yurttaş ise “10 lira kazanıyoruz. Sarfiyatımız 12 lira. Artık dayanacak gücümüz kalmadı” diye konuştu.

Bülbül bu görüşmesinin akabinde yaptığı yazılı açıklamada da şunları söz etti:

“Esnafımız kan ağlıyor. Saat 17.00 ve pazarcı esnafının tezgahları hala dolu. Vatandaşlar değerli olduğu için alamıyor. İş olmuyor. Pazarcı esnafımızı da vatandaşlarımızı da bu ekonomik kahırdan kurtaracağız. Hiç merak etmeyin. Sizin ne durumda olduğunuzu, nasıl problemde olduğunuzu biz çok düzgün biliyoruz. AKP’li vekiller bilemez zira onlar alanda değiller. Ülkenin nasıl bir ekonomik kasvet da olduğunu biz çok uygun biliyoruz. Önümüzdeki seçimlerde iktidar olacağız. İktidar olduktan sonra ekonomik zahmetlerin hepsini çözeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.