Ankara’da 111,5 yıl mahpus istemiyle yargılanan istismarcı için yeni dava

Ankara’da avukat İrem Esra Kömürcü Altun, Haymana ilçesinde müvekkili S.K.’ye (15) birçok sefer cinsel istismarda bulunup, çektiği müstehcen imajları toplumsal medya hesabından yayımlayan Emre Kara (19) hakkında her hata için başka ayrı cürüm duyurusunda bulundu.

Ardından Emre Kara, şikayetleri geri alması için S.K. ve ailesini tehdit etti.

Tehditler üzerine avukat Altun, Kara hakkında tekrardan 10’a yakın cürüm duyurusunda bulundu.

Cinsel şiddetle tehdit etti

Suç duyuruları üzerini gözaltına alınan ve tabiri alındıktan sonra özgür bırakılan Kara, bu sefer avukat Altun’u arayarak ve bildiriler atarak, şikayetleri geri çekmesi ve evraktan ayrılması için cinsel şiddetle tehdit etti.

Kara, iddianame hazırlanana kadar süren 1 yıllık süreçte de tehditlerine devam etti.

Tehditler üzerine tekrardan kabahat duyurusunda bulunan Altun, şüphelinin tutuklanmasını istedi.

111,5 yıl mahpus cezası istemiyle tutuklandı

Tutuklanma talebi reddedilen Altun, 9 Mayıs’ta Kara hakkında uzaklaştırma ve adres saklılığı kararı aldırdı.

Emre Kara daha sonra, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘cebir, tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal etme’, ‘çocuk ile ilgili üretilen müstehcen yayınları yayımlamak’, ‘şantaj’ ve ‘hakaret’ suçlarını zincirleme işlediği gerekçesiyle 111,5 yıl mahpus cezası istemiyle hakkında iddianame hazırlanarak dava açılmasının akabinde 6 Temmuz’da tutuklandı.

Avukat 4 yıl ceza daha istedi

Avukat Altun’un şikayetleriyle Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, sanık Kara hakkında ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçundan da 4 yıla kadar mahpus istemiyle dava açtı.

İddianamede, S.K.’ye cinsel istismar kabahatinden yargılaması devam eden Emre Kara’nın mağdur vekili olan Altun’u arayıp hakaret ettiği, daha sonra ise hakaret ve tehdit içeren iletileri gönderdiği belirtildi.

Hakim karşısına çıkacak

Kara’nın çok sayıda tehdit ve hakaretinin tespit edildiği ve bu nedenle üzerine atılı kabahati işlediği anlaşıldığından cezalandırılması talep edildi.

DHA’nın haberine nazaran Kara, Ankara 53’ncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.