Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu: Ateşten gömlek giydim 

Spor Toto Harika Lig’de küme düşen Altay’da bu dönem dördüncü teknik adam olarak vazife alan Sinan Kaloğlu, siyah-beyazlı kulüpte misyona gelerek ateşten gömlek giydiğini söyledi.

Birinci teknik yöneticilik tecrübesini yaşadığı siyah-beyazlı kulübün tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Sinan Kaloğlu, “Bu misyona beni layık gören kulübüme teşekkür ederim. Altay kendi kulübüm. Davet geldiği vakit hiçbir menfaatim olmadan, hiç düşünmeden Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki (TFF) misyonumu bırakarak ateşten gömleği giyecek cüreti gösterdim. ‘Yüzde 1 bile umut varsa kovalayacağım’ dedim. Bu çağrıyı görmezden gelemezdim. Maddiyat konuşmadan direkt teklifi kabul ettim. Bana burada nasıl iş düşerse ben daima vazifeye hazırım” dedi.

Futbolu bıraktıktan sonra 5 yıl Avrupa’da hem futbol hem lisan eğitimi aldığını anlatan teknik yönetici Kaloğlu, “Bu süreçte Almanca ve İngilizce’yi bitirdim. UEFA B ve A lisanslarını aldım. Fortuna Düsseldorf altyapısında çalıştım. Son olarak TFFde antrenör eğitimcisi olarak vazifeye başladım. Gayem çok büyük. Futbolculuğumda olduğu üzere antrenörlüğümde de maksadım Avrupa çapında bir Türk teknik yönetici olmak” diye konuştu.

”ALTAY ARMASINI YERE DEĞDİRMEK İSTEMEDİM”

Vazifeye geldiğinde güçlü bir fikstürle karşılaştığını belirten Sinan Kaloğlu, “Demoralize olan bir grup vardı. Oyuncuların modunu yükseltmek kolay olmadı. Biz âlâ gayret ettik. Ben Altay armasını yere değdirmek istemedim. Altay bizimle en çok koşan 3’üncü ekip oldu. Bu gayret takdire şayandır” bildirisi verdi.

“HÜCUM ÇİZGİSİNDE SORUN YAŞADIK”

Golcü Paixao’nun takım dışı kalması, Rayan ve Bamba’nın maç eksiği nedeniyle atak çizgisinde düşünce yaşadıklarını belirten teknik yönetici Sinan Kaloğlu, “Ramazan ayında oruç tutması Rayan’ı etkiledi. Bu durum bizi farklı arayışlara itti. Diziliş olarak 3’lüye savunmaya döndüm. Top bizdeyken 3-4-3, 3-5-2 üzere formasyonları yaptık. Top rakipteyken 5-3-2, 5-3-1-1 üzere olduk. Gençlere baht verdik. Ligin en uygun kadrolarına karşı uğraş ettik. Birinci bölgeden ikinci ve üçüncü bölgeye paslarda lig 6’ncısı olmuşuz. Paslı geçişlerde 21 ekibin olduğu ligde 6’ncı olarak çok düzgün iş yapmışız. Bizi üçüncü bölgedeki oyuncuların eksikliği sonuca götürememiş. Son ana kadar çabamızı sürdürmük fakat maalesef olmadı” yorumu yaptı.

“KULÜBÜN İDEOLOJİSİ OLMALI”

Altaylı taraftarlara dayanakları için teşekkür eden Sinan Kaloğlu, “Onlar ismine da üzülüyoruz. Her kulübün bir ideolojisi, karakteri olması lazım. Gelen oyuncular ve hocalar bilmeli ki kulübün karakteri bu. Doldur-boşalt ile günü birlik başarılarla olmuyor. Mukavelem sürüyor lakin durumum aşikâr değil. Seneye 1’inci Lig için transfer yasağımız var. Yeni gelecek idare yasağı açacak mı açmayacak mı belgisiz. Gayesi yeni gelecek idare belirleyecek. Altay sahipsiz kalmaz. Âlâ şeylerin olacağını düşünüyorum. Ben buna inanıyorum” formunda konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.