Almanya’da Türk koca vahşeti: Ayrılmak isteyen eşini infaz etti

Türkiye’deki bayan cinayetleri, Almanya’da da devam ediyor. İsmail G., ayrılmak isteyen 32 yaşındaki eşi Rümeysa G.‘yi takip edip başına ateş etti. Cani adam çocuklarının annesini tek kurşunla infaz etti. Saldırganın daha sonra Bosna Hersek’e kaçarak Almanya’daki yakınlarına ileti gönderdiği ortaya çıktı.

Almanya’nın Stuttgart kentinde, eşinden ayrılıp Hollanda’ya ailesinin yanına yerleşmek isteyen iki çocuklu genç anne Rümeysa G. (32), son kere görüşmek istediği kocası İsmail G. (36) tarafından, otoparkta arabasının içinde infaz edildi.

Bir müddettir farklı yaşayan eşini, son bir görüşme için yanına gelmeye ikna eden İsmail G., onu tek kurşunla alnından vurarak öldürdü. Katil kocanın bir tanıdığı Bild Gazetesi’ne, “Beni aradı ve ‘Onu başından vurdum’ diyerek işi bitirdiğini ve cinayeti işlediğini söyledi” açıklamasında bulunda.

Katil kocanın, bir taksi tuttuğu ve 1800 Euro ödeyerek evvel Bosna Hersek’e gittiği, oradan da Türkiye’ye geçtiği belirtildi. İsmail G.’nin oradan yakınlarını arayıp “Tamam, problemsiz geldim” dediği belirlendi. Katil koca hakkında milletlerarası yakalama kararı çıkarıldı.

TAKİP EDİP OTOPARKTA KATLETTİ

Pazartesi sabah işlenen dehşetli cinayetin akabinde genç bayanın cesedi, Daimler otoparkındaki otomobilin içinde bulundu. Kurşun başını delip geçmiş ve otomobilin camını da parçalamıştı.

Genç annenin, kızları 8 yaşındaki Lina ile 2 yaşındaki Mina’yı iki gün evvel anne-babasının yanına bıraktığı ve kocasıyla görüşmeye gittiği belirlendi.

Rümeysa G.’nin, kocasıyla konuştuktan sonra otomobiline binip gitmeye çalışırken öldürüldüğü sanılıyor. Ayrılmayı hazmedemeyen kocanın onu takip ettiği belirlendi.

Rümeysa G.‘nin yakınlarına, altı ay evvel başka yaşamaya başladığı kocasının kendisi için kabus olduğunu ve bir gün kendisini öldürmesinden korktuğunu anlattığı belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.