Alman medyasından havaalanlarındaki kriz için hükümete açık davet: Türkiye’den emekçi değil yönetici getirin

Avrupa havalimanlarında baş gösteren kriz devam ediyor. Pek çok ülkede yaşanan işçi eksikliği, havaalanlarında büyük bir buhrana yol açtı.

Almanya’nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanı’ndaki uçuşlar işçi problemi nedeniyle azaltıldı. Frankfurt Havalimanı’ndan gelen imgelerde yolcuların saatlerce beklemek durumunda kaldığı ve bavullarının yığıldığı görüldü.

TÜRKİYE’DEN İŞÇİ ALIMINA ONAY

Yaşanan krize karşılık uçuş sayısının azaltıldığı Almanya’da bilhassa yer hizmetlerinde görülen işgücü eksikliğini gidermek için Türkiye’den işçi alımına onay çıkmıştı.

Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild am Sonntag, Almanya’nın içişleri bakanlığı, ulaştırma bakanlığı ve çalışma bakanlıklarına dayandırdığı haberde, binlerce yabancı emekçi alınacağını duyurdu. Gazete, Almanya’daki havalimanlarındaki çalışan eksikliğini süreksiz yabancı personellerle doldurulmanın planlandığını aktardı.

Bild am Sonntag, Almanya bakanlıkların ortak bir kampanya yaparak 2.000 ile 3.000 yabancı çalışanı işe almayı planladığını yazdı. Bu plan kapsamında binlerce Türk vatandaşının Temmuz ayından itibaren birkaç ay mühletle Almanya’da çalışabileceği belirtildi.

ALMAN MEDYASI: EMEKÇİ DEĞİL YÖNETİCİ ALINMALI

Gelişmelerin akabinde Alman basınına yansıyan bir öbür haberde, Türkiye’den alınması planlanan emekçilerin yerine yönetici alınması gerektiği tabir edildi. Alman medyası, havalimanlarında devam eden krizin Türkiye’den getirilecek yöneticiler tarafından çözülebileceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.