AK Parti Küme Başkanvekili Yetenekli Ünal Kahramanmaraş’ta konuştu: Erdoğan’a övgüler yazılıyor lakin bunlar sevinmiyor

AK Parti Küme Başkanvekili Uzman Ünal Elbistan ilçesini ziyareti kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir ortaya geldi. Daha sonra ilçede inşaatı devam eden KYK yurt inşaatında incelemelerde bulunan Ünal, esnaf ziyareti gerçekleştirdi, partisinin ilçe teşkilatıyla bir ortaya geldi.

Ünal burada yaptığı konuşmada, muhalefetin 1980 ve 1990’ların reklamını yaparak o periyodu görmeyen gençleri kandırmaya çalıştığını söyledi.

AK Parti iktidarları devri öncesinde ülkenin önemli problemler yaşadığını, 11 yılda 10 hükümet değiştiğini anlatan Ünal, şöyle konuştu:

“1970’i ben hatırlıyorum, daima birlikte hatırlayalım tüp kuyruklarını, mazot kuyruklarını tüpleri zincirlerle birbirine bağlar oraya bırakır o denli giderdik. Köyden traktörle gelirdik kentin önünde sıraya girerdik. Pekala 1980’lere geldik ne değişti? Bir şey değişti mi? Biraz Turgut Özal ile umutlandık, biraz canlandık, heyecanlandık ancak 1990’lar geldiğinde ne oldu? 1990’ları da hatırlayalım. 28 Şubat’ları hatırlayalım. 1991 ile 2002 ortasında 11 yılda bu ülkede 10 hükümet değişti.

Bu hükümetleri niçin deviriyorlardı? Bu hükümetleri kim deviriyordu? Devletin topladığı her 100 liranın 86 lirası faize gidiyordu o faiz kimin cebine gidiyordu? Millet iktidar olmayınca kim iktidar oluyordu? Artık 20 yıldan beri millet iktidar millet. O yüzden bunlar bu kadar rahatsızlar. Pekala 1950-60-70-80-90’larda bizim psikolojimiz nasıldı? ‘Böyle gelmiş bu türlü gider’ diyorduk, bir şeylerin değişeceğine inanmıyorduk. Sonra 14 Ağustos 2001 günü Recep Tayyip Erdoğan çıktı ‘Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi üzere olmayacak’ dedi. O günden sonra Türkiye’de hiçbir şey eskisi üzere olmadı.”

AK Parti iktidarları devrinde geçmiş tüm külfetlerin tahlile kavuşturulduğunu bugün günün sıkıntılarıyla uğraş edildiğini aktaran Ünal, tüm dünyanın bir global ekonomik daralmadan geçtiğini hatırlattı.

Ünal, millet olmanın, tasada ve sevinçte bir olmak olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bunlar bu milletin hangi sevincini paylaştılar? Hangi ıstırabını paylaştılar? Adnan Menderes’in 1957’de yaptığı konuşma ile bugünün hiçbir farkı yok. Menderes 1957’de ‘bunlar bu ülkenin hangi muvaffakiyetinden memnuniyet duldular?’ diyor. ‘Hangi güzel icraata sevindiler’ diyor. O gün sevinmiyorlardı bugün de sevinmiyorlar. Yerli ve ulusal otomobil yapıyorsunuz sevinmiyorlar, doğalgaz buluyorsunuz sevinmiyorlar, Mavi Vatan’da Türkiye’nin haklarını koruyorsunuz sevinmiyorlar, Türkiye dünyanın krizini çözüyor sevinmiyorlar, terörle çabada muvaffakiyet kazanıyorsunuz sevinmiyorlar.

Bugün The Independent’den The Guardian’a, New York Times’a, Wall Strett Journal’a kadar Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili büyük liderliği, global tahlil kapasitesi ile ilgili övgüler yazılıyor fakat bunlar sevinmiyor. O yüzden bunların palavralarına, bunların kara propagandasına, bunların bilhassa 1980’i 1990’ı yaşamamış gençlerimize söyledikleri palavralara müsaade etmeyelim.”

Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yıldan beri bu ülkeyi ayağa kaldırmak için gecesini gündüzüne kattığını söz ederek, vatandaşlardan olumsuz propagandalara kulak vermemelerini ve takviyelerini sürdürmesini istedi.

Daha sonra ilçedeki eğitimcilerle bir ortaya gelerek gereksinim ve kasvetleri dinleyen Ünal, akabinde kırsal Çiçek Mahallesi’ne geçerek burada vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.