Adana’da dayak, azap, taciz: Ben öldükten sonra hakkımı savunmayın

Adana’nın Seyhan ilçesinde bir bayan, evvel asansörde akabinde da konutuna girerek cinsel taarruzda bulunan zanlıdan şikayetçi oldu.

Olay, Gürselpaşa Mahallesi’nde meydana geldi.

Argümana nazaran, İstanbul’da genel koordinatör olarak vazife yaparken babası rahatsızlanınca Adana’ya gelen Fide Uyarlar (42) konutunun bahçesinde köpeklerini gezdirirken Gökhan K. (45) ile tanıştı.

Yalnızca birkaç sefer Gökhan K. ile karşılaşan Uyarlar, daha sonra Gökhan K’nin tacizine maruz kaldı.

Kelamlı ve fiziki tacizleri cinsel atak takip etti. Uyarlar’ın konutuna giren Gökhan K, bayanı günlerce alıkoydu.

Hücum sırasında kolu kırılan Uyarlar, bir daha kendisine bulaşmaması için şikayetçi olmadı fakat Gökhan K. bayanın peşini bırakmadı. 22 Mayıs’ta tekrar geldi, Uyarlar’ı asansöre binerken yakaladı. Ortalarında çıkan arbede ise güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Uyarlar, bunun üzerine Gökhan K.’dan şikayetçi oldu. Kuşkulu de bayan kendisine tokat attığı için şikayetçi oldu.

Bayan bir daha kendisini rahatsız etmeme karşılığında kuşkulu ile uzlaştı.

Lakin Gökhan K. yeniden Uyarlar’ın konutuna zorla girerek cinsel akın teşebbüsünde bulundu. Genç bayan, kuşkulu kaçtıktan sonra polise giderek şikayette bulundu. Kuşkulu polis tarafından meskenine yapılan baskında gözaltına alındı.

”BEN ÖLDÜKTEN SONRA HAKKIMI SAVUNMAYIN”

Uyarlar ise yaşadığı dehşet anlarını gözyaşları içinde anlattı:

”Önce 1 hafta boyunca beni hapsetti. Daha sonra ortalıktan kaybolmuştu. Düşüp bacağımı kırdığım bir periyotta tekrar geldi. Gece 00.30’dan sabah 06.30’a kadar dövdü ve benimle evleneceksin diyerek zorladı. Benden uzak durması koşuluyla uzlaşma imzaladım. Zira kalıcı bir iz, yara ya da sakatlık bırakmazsa içeriye atılmıyormuş. Ben öldükten sonra hakkımı savunmayın.”

Uyarlar, tehdit ve şantaja maruz kaldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.