7 kişiyi rehin alan 5 Afgan gözaltında

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde bulunan bir konutta fidye için rehin alınan yabancı asıllı 7 kişi düzenlenen operasyonla kurtarıldı. Rehine olayında yabancı asıllı 5 saldırganın gözaltına alındığı belirtildi.

Edinilen bilgilere nazaran silahlı bireyler, Pakistan ve Bangladeş asıllı 7 kişiyi fidye emelli bir konutta rehin aldı. Akabinde Pakistan asıllı bir kişi, dün karakola giderek yakını ile birlikte 7 kişinin silahlı şahıslarca 7 gündür Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki bir meskende rehin tutulduğu bilgisini aktardı. İhbar üzerine olay yerine çabucak polis sevk edildi. Sabah saat 09.00 sıralarında gönderilen polis grupları, birinci olarak binanın etrafını kuşatarak operasyon kararı aldı.

İTALYA PALAVRASIYLA KANDIRMIŞLAR

Eve baskın düzenleyen emniyet güçlerince düzenlenen operasyonda, Pakistan ve Bangladeş asıllı toplam 7 kişi kurtarıldı. Baskında, Afganistan asıllı A.K., İ.A., S.C., A.H. ve M.Ş. isimli 5 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı. Meskende yapılan aramalarda 1’i kurusıkıdan bozma olmak üzere 2 ruhsatsız tabanca, 3 kasatura, 2 bıçak ve gasp sonucu elde edildiği bedellendirilen 3 cep telefonu ele geçirildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada, rehinelerin İtalya’ya götürülme mazeretiyle kelam konusu adrese yönlendirildikleri, burada bir hafta mühletle silah ve bıçak zoruyla alıkonuldukları, cep telefonları ve paralarının gasp edildiği aktarıldı. Saldırganların, rehinelerin ailelerinden 2 bin ile 3 bin euro fidye talep ettikleri tespit edildi.

Operasyonla yakalanan şüpheliler, “Kişiyi Hürriyetinden Mahrum Kılma”, “Gasp(Yağma)” ve “6136 SKM” kabahatlerinden isimli makamlara sevk edildi. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.